Podpis memoranda s letištěm Václava Havla

autor_letiště_vh_-_t2_celkový_pohled_do_odletové_haly_informace_o_odletech_14_1280x853Pražské letiště navázalo spolupráci s Ekumenickou radou církví v oblasti duchovní podpory. Během mimořádných událostí bude možné poskytovat útěchu cestujícím, příbuzným či zaměstnancům letiště. Jedná se o živelní katastrofy, nehody, terorismus a podobně.

Pastorační a duchovenská služba kaplana bude v případě krizových a mimořádných situací k dispozici osobám všech vyznání. Memorandum podepsali Václav Řehoř, předseda představenstva Mezinárodního letiště Václava Havla Praha, Daniel Ženatý, předseda Ekumenické rady církví, a Petr Jan Vinš, její generální sekretář.

vaclav_havel_airport_prague„Duchovní podpora doplní službu psychologa, kterou již máme pro případy mimořádných událostí na Letišti Praha zajištěnu. Ačkoliv k situacím tohoto charakteru dochází obecně v letecké dopravě zcela výjimečně, musíme být i na ně dobře připraveni. Podobná spolupráce nám navíc zajistí, že bude o naše cestující i zaměstnance skutečně postaráno ve všech ohledech,“ řekl Václav Řehoř.

Jiří Hofman