Bulletin 49 – Velikonoce 2020

 Naši milí čtenáři,

předvelikonoční Ekumenický bulletin je pro vás připraven. Velikonoce – to je konstanta, jistota, Velikonoce budou bez ohledu na to, že po světě se tak neomaleně šíří drzý virus; Ježíšovo kralování se tím ohrozit nemůže.

Pokud jde o texty v tomto čísle, ráda bych upozornila na rozhovor s farářem naší církve Tomášem Junem. Tomáš Jun se rozhodl k dost odvážnému kroku, ujal se totiž velmi skomírajícího sboru v Ústí nad Labem a změny, které se za zatím krátkou dobu jeho působení staly, by se skoro daly nazvat zázrak. Pro Tomáše to totiž byla opravdová výzva – copak by měl evangelický sbor v krajském městě asi s 95 000 obyvatel úplně skonat? To přece není možné! Tak se podívejte, co se tomuto 34letému faráři už podařilo a co hodlá dělat dál. A ať je Tomášova práce povzbuzením i pro naše konání, ujišťuje nás totiž o tom, že i věci zdánlivě beznadějné můžou mít smysl, můžou přinést silný užitek i radost.

A to druhé, co chci zmínit a co se také zdá skoro neuvěřitelné, to je působení spolku s názvem Milion chvilek. Dvěma mladým lidem, zakladatelům tohoto občanského vzdoru, se podařilo rozpohybovat protivládní nesouhlas českého národa způsobem, který do dnešní doby jako by skoro nepatřil. Účast na demonstracích Milionu chvilek je jednoznačně nejvyšší od sametového listopadu roku 1989, skoro se mu počtem zúčastněných blíží!

Milí přátelé, virus náš svět nezboří. Kéž nám Velikonoce přinesou pokoj a naději, které starosti našeho světa daleko převýší – všemi směry!

Jana_PliskovaZa redakční radu

Jana Plíšková