Návštěva synodního seniora Daniela Ženatého v Presbyterní církvi v Jižní Koreji

btySynodní senior Daniel Ženatý podnikl koncem října dlouho připravovanou návštěvu Presbyterní církve v Koreji (PCK)– Presbyterian Church of Korea. S touto církví má Českobratrská církev evangelická dlouhodobě velmi přátelské kontakty. V Praze, ve sborech naší církve v Kobylisích a ve Střešovicích se korejští křesťané pravidelně scházejí.

Synodní senior v Koreji absolvoval rozhovory s vedením církve a s pedagogy teologických seminářů v Soulu a Gwangju. Setkal se s představitelkou Korejské misie, která působí ve 127 zemí světa, navštívil také nově vznikající sbor nedaleko Soulu. Kázal ve dvou sborech v Soulu a na universitě v Gwangju, na obou seminářích přednášel na téma „ČCE z nesvobody ku svobodě, resp. přechod z totality ke svobodě“.

1.IMG-20191021-WA0007Synodní senior od křesťanů v Jižní Koreji slyšel, jak jim leží na srdci situace v Severní Koreji a modlí se za to, aby se tato země stala svobodnou a aby došlo k nějaké formě sjednocení.

Korejci se zajímají o zkušenosti naší církve, která prošla v minulém století obdobím dvou totalit. Naše zkušenosti jim pomáhají pochopit, co znamená život v nesvobodě. Sledují také, jak zvládneme přechod k úplné finanční nezávislosti v době, kdy po letech stoupajícího počtu členů nastává jistý útlum.

1.IMG-20191021-WA0003Je nezbytné, jak synodní senior zdůrazňuje, abychom o sobě na naší planetě věděli a modlili se za svobodu těch, kdo ji nemají.

Daniela Ženatá