Bulletin 50 – léto 2020

Milí čtenáři,

je jisté, že klimatické změny, mimo jiné sucho, nás všechny skutečně ohrožují. Jenomže v České republice se to nyní skoro nezdá pravděpodobné. Je červen, ale nástup léta nikde. Horka, která nás některé roky v tuto dobu už sužovala, jsou v nedohlednu, prší a prší. Aspoň zatím. Radujme se!

Světem stále hýbe „čínský virus“, doufejme, že je už skutečně pomaličku na ústupu, my jsme vděčni, že v naší zemi se epidemie zvládla velmi dobře a přejeme totéž i vám odjinud. Prosme za celý zasažený svět.

Je skoro neuvěřitelné, jak úžasně se v čase pandemie projevila v české společnosti soudržnost, jak lidé šili a rozdávali roušky, jak obětavě, skutečně až na hranici sil, pracují zdravotníci, pracovníci v domovech pro seniory a tak dále a tak dále.

V té souvislosti ráda zmiňuji i naše faráře, faráře ČCE, jistě to ale bude podobné i v jiných církvích. Bohoslužby se sice konat nemohly, faráři však paradoxně měli práce víc! Abychom o nic nepřišli, připravovali totiž bohoslužby „on line“. A to ještě úplně doprostřed doby šíření zrádného viru spadly Velikonoce!

Pandemii jsme věnovali i některé texty v tomto Bulletinu. Ráda bych vás také upozornila na článek o tom, jak se žije českému evangelickému faráři ve Skotské církvi, v Lockerbie. Taky to nemá s ohledem na pandemii moc snadné, i on připravuje bohoslužby přes internet, snímané kamerami, k tomu připravit texty písní…

Milí přátelé, přeji nám všem, ať se už pandemická vichřice přežene a ať můžete letní čas strávit svobodně a smysluplně.

Pokoj s Jana_Pliskovavámi.

Za redakční radu Jana Plíšková